Red Bull gözünü Mercedes'e dikti

Christian Horner, son yarışlarda sezonun en hızlı ikinci takımı olan Milton Keynes merkezli Red Bull'un Mercedes'le arasındaki farkı kapatabileceğini söyledi.

"Mercedes hâlâ önümüzde. Takvimde bizim için iyi olabilecek bazı yarışlar var ve amacımız bu farkı kapatmak."

"Farkın ortalama olarak 0.3 saniye olduğunu düşünüyoruz. Almanya'da özellikle son bölümdeki performansımız cesaret vericiydi. Nico yumuşak lastiklerle pilotlarımızla arasındaki farkı kapatamadı."

Horner, Red Bull'un hedefinin 2017 aracını geliştirmek olduğunu söylerken, paketten ve motordan daha fazla performans elde edebileceklerini düşünüyor.

"Aracı daha iyi hâle getirmek için gelişimine bir süre önce başlanan, hâlâ sırada bekleyen birkaç güncellememiz var."

"Motoru ve sürülebilirliği geliştirebileceğimizi düşünüyorum. Bu konuda bazı olumlu şeyler olduğunu düşünüyorum. Umarım bu güncellemeler farkı kapatmak için bize yardımcı olabilir."

Ferrari geçmek

Red Bull, Almanya'da elde ettiği çifte podyumla birlikte Ferrari'yi markalar klasmanında geçmeyi başardı.

Horner, Mercedes'i yakalamamak için hiçbir sebep göremediğini söylüyor.

"Son zamanlarda sonuçlar oldukça olumlu oldu. Tatile 30 puan gerisinde olduğumuz Ferrari'nin 14 puan önünde olarak giriyoruz."

"Yarışların çoğunda iyi bir performans gösterdik. Avusturya, Silverstone, Budapeşte ve şimdi Almanya. Dört farklı pisti ve dört farklı yüzey. Bunun sezonun ikinci yarısı için iyiye işaret olduğunu düşünüyorum."

"Başarılı olabilmek için gerinize değil önünüze bakmalısınız. Hem kısa hem de uzun koşullarda Mercedes'ten 0.3 saniye yavaştık. Şimdi bunu nasıl kapatabileceğimize bakıyoruz. Bunu başardığımızda puanlar kendiliğinden gelmeye başlayacaktır."