Kanada GP: 3. antrenmanın lideri Sebastian Vettel

Yağmur ihtimaliyle başlayan üçüncü antrenman turları, Kevin Mangussen'in kazası nedeniyle 7 dakika erken tamamlandı.

53 dakikalık antrenman seansında Ferrari'nin Alman pilotu Sebastian Vettel 1.13.919 ile ilk sıranın sahibi oldu.

Ferrari'ye oldukça yakın gözüken Red Bull pilotlarından Max Verstappen ikinci olurken takım arkadaşı Daniel Ricciardo altıncı sırada kendisine yer buldu.

Şampiyona lideri Mercedes pilotu Nico Rosberg üçüncü en hızlı isim olurken, yeni güncelleştirmelerden henüz istediğini alamayan Raikkonen ise dördüncü sırada kaldı.

Cuma gününün en hızlı ismi olan Lewis Hamilton ise soğuk Cumartesi gününe istediği gibi başlayamadı ve beşinci sırada son seansı tamamladı.

Ferrari güç üniteli Toro Rosso'da Sainz yedinci, Q3'e kalmanın zor olacağını dile getiren Fernando Alonso ise sekizinci en hızlı turun sahibi oldu.

Force India'dan Sergio Perez dokuzuncu, Nico Hulkenberg on birinci sırada seansı tamamlarken iki takım arkadaşını Williams'tan Felipe Massa ayırdı.

Son 20 dakikaya girilirken yağmur damlalarının kamera lenslerinden net bir şekilde seçildiği seansta son 12 dakikaya girildiğinde Renault pilotu Kevin Magnussen'in sekizinci viraj çıkışında yaptığı kazayla birlikte seans kırmızı bayraklarla durduruldu.

Magnussen'in aracının çekilmesi için geçen 5 dakikalık sürecin sonunda seansın yeniden başlatılmayacağı bildirildi ve üçüncü antrenman turları erken noktalandı.