Kanada GP: 2. antrenmanlarda da Hamilton zirvede

İlk antrenman turlarında en hızlı isim olmayı başaran Hamilton, ikinci antrenmanlarda da ilk bölümlerde elde ettiği derece ile Cuma gününü en hızlı isim olarak kapatmayı başardı.

Antrenmanların ilk 30 dakikasında tüm pilotların pistte olduğu ve yoğun bir temponun sergilendiği bölümde birçok pilot ilk sıraya çıkmayı başardı.

Ferrari'nin Alman pilotu Sebastian Vettel 0.257 saniye geride ikinci sırada günü tamamlarken şampiyona lideri Nico Rosberg 0.526 saniye geride en hızlı üçüncü isim oldu.

İlk seansı dördüncü sırada tamamlayan Max Verstappen, ikinci seansda da aynı sırasını korumayı başardı. Red Bull'un bir diğer neşeli pilotu Daniel Ricciardo ise takım arkadaşının hemen gerisinde Cuma gününü noktaladı.

Williams'ın Fin pilotu Valtteri Bottas altıncı olurken ilk antrenmanlarda kaza yapan ve seansı erken noktalayan Felipe Massa on üçüncü sırada seansı tamamladı.

McLaren-Honda'nın İngiliz pilotu Jenson Button yedinci, Ferrari'nin Fin pilotu Kimi Raikkonen sekizinci olurken seansın ilk dakikalarında takım arkadaşı Perez ile birlikte liderlikte bulunan Hulkenberg dokuzuncu sırada seansı tamamladı. Perez ise takım arkadaşının 3 sıra gerisinde kaldı.

Genç İspanyol Carlos Sainz Jr. ilk onu tamamlarken hemen arkasında deneyimli İspanyol Fernando Alonso yer alıyor.