Kimi Raikkonen: Vettel'in önünde olmak güzel olsa da odak noktamız yarışlar kazanmak

Kimi Raikkonen sezonun ilk 5 yarışının ardından takım arkadaşı Sebastian Vettel'in 13 puan önünde 2. sırada yer alıyor.

Kimi Raikkonen "Lider değiliz. İkinci ya da öyle bir şeyiz. Seb bize yakın bir yerlerde ancak biz ilk 5 yarışın ardından 1 ve 2. sıralarda olmayı umuyorduk."

"Şu an için asıl odak noktamız yarışları kazanmaya çalışmak ve her yarış galibiyet mücadelesi vermek. Takım olarak bunu istiyoruz."

"Vettel'in önünde olmak güzel olsa da odak noktamız yarışlar kazanmak ve takım olarak yukarıda olmak. İnsanların yenmeye çalıştığı takım olmak istiyoruz."

"Bu bize, en azından şu anda puan olarak bulunduğumuz konuma göre çok daha fazla memnuniyet sağlayacak. Bir kötü yarışın ardından her şey tersine dönebilir. O zaman da insanlar size tamamen farklı bakarlar." dedi.

Ferrari'nin geçen seneki durumuna göre,bu sezonda daha kötü durumda olmadıklarını düşünüyor.

Kimi Raikkonen "Geçen sene çok erken yarış kazandık ancak bu, bu sene daha kötü iş çıkardığımız anlamına gelmiyor."

"Bazı sorunlar yaşadık ve her iki aracın yarış dışı kaldığı zamanlar oldu. Bunlar da yardımcı olmadı. Ancak ilerlemek için zorluyorsanız bunlar oyunun bir parçası oluyor."

"Mercedes'in çok güçlü olduğunu ve onları yenmek için gelişmemiz gerektiğini biliyoruz. Her sıralama seansından maksimumu alırsak her yarışta onlara çok daha yakın oluruz ve yenebiliriz."

"Şu ana kadar pek planladığımız gibi olmadı ancak yine de bu geçen seneden daha kötü olduğumuz anlamına gelmez. Çok fazla geliştiğimizden ve daha güçlü pakete sahip olduğumuzdan eminim." dedi.