Felipe Nasr: 2016 sezonunda puan kazanmamız galibiyet mutluluk verecek

Sauber pilotu Felipe Nasr, 2016 Formula 1 sezonunda puan kazanmaları halinde bunun galibiyet gibi mutluluk vereceğini söyledi.

Felipe Nasr "Burası Formula 1. Bir sene iyi bir yerdeyken bir sonraki sene hiç bir yerde olmama ihtimaliniz var."

"En azından geçen sene neler yapabileceğimi gösterme fırsatı buldum. Bu sene aracı puanlara sokacak performansımız yok. Durum böyle. Geçmişte de bu duruma giren insanlar oldu ve ne yazık ki biz de şu anda onlardan birisiyiz. Ancak iyi bir paket ve finansal durumla Sauber'in iyi işler çıkarabileceğine inanıyorum."

"Ben pilot olarak üstüme düşeni yapıyorum. Çalışanlarımızı, mühendislerimizi, mekanikerleri, fabrikadaki herkesi motive etmeye çalışıyorum. Takıma olan adanmışlığımı gösteriyorum. Herkes aynısını yapıyor. Finansal durumu kontrol etme şansım yok ve bundan endişe duyamam. Gerçekten bu durumu düzeltmelerini umuyorum çünkü burada çok iyi insanlar var. Onlar araç konusunda iyi iş çıkarabilirler."

"Sauber gridden düşerse bu konuda bir şey yapamam ancak gerçekten o duruma gelmememizi kendim, sponsorlar ve işine adanmış herkes için istiyorum."

"Şu anda puan kazanabilmemiz için bir çok faktörün bir araya gelmesi gerekiyor. Bunu başarırsak bizim için galibiyet gibi olur. Ancak denemeye devam edeceğim. Geçmişte olduğu gibi o puanları kazanabilmek için her şeyi yapacağım. Önüme çıkan her fırsatı değerlendireceğim." dedi.